Lublin

Opublikowany 12 komentarzy

Lublin to ostatnimi czasy jedno z moich ulubionych polskich miast. Mnóstwo atrakcji, przepiękna starówka i niezwykły klimat Lublina sprawiają, że to jedno z najpiękniejszych miejsc w naszym kraju!

Lublin

O wyjeździe do Lublina marzyłam od dłuższego czasu. Zawsze zachwycałam się tamtejszą starówką i majestatycznym zamkiem. Kiedy tylko na zewnątrz zrobiło się trochę cieplej, postanowiłam porzucić oglądanie zdjęć z Lublina i zdecydowałam się na podróż.

Lublin

Transport do Lublina

Zawsze miałam wrażenie, że odległość miedzy Warszawą a Lublinem jest naprawdę sporą. Kiedy rozpoczęłam  poszukiwania najlepszego połączenia kolejowego, okazało się że podróż będzie trwała zaledwie  2 godziny i 13 minut.

Lublin

Do Lublina dojechałam nowoczesnym pociągiem PKP Intercity – Pesa Dart . Podróż minęła mi niemal błyskawicznie. Ceny biletów rozpoczynają się już od 37 złotych.

Lublin

Transport w Lublinie

Przemieszczając się po największych polskich miastach niemal zawsze korzystam z komunikacji miejskiej. Kupuję bilet dobowy, zwłaszcza jeśli zamierzam kursować między kilkoma największymi atrakcjami. Bilet dobowy w Lublinie kosztuje 9 złotych, 30-minutowy – 3,20 zł.

Lublin

W przypadku tego miasta  warto zainwestować w pierwszą opcję. Odległości między miejscami, które tam warto odwiedzić są stosunkowo spore. Zainwestujcie wiec w bilet dobowy, na pewno bardziej się  opłaca.

Lublin

Zarówno na przystankach, jak i wewnątrz autobusów nie brakuje biletomatów. Bilet kupiony u kierowcy jest nieco droższy.

Lublin

Lublin – Stare Miasto

Atrakcji w Lublinie jest całe mnóstwo! Miasto oferuje turystom naprawdę całą masę ciekawych miejsc do zobaczenia. Na pewno warto wybrać się do Muzeum Wsi Lubelskiej. Jestem pewna, że zakochacie się w skansenie bez pamięci.

Lublin

Obowiązkowym punktem na turystycznej mapie Lublina jest oczywiście Stare Miasto i przepiękny zamek.

Lublin

Koniecznie wybierzcie się na spacer po Trakcie Królewskim, łączącym Zamek Królewski, Wzgórze Zamkowe, Stare Miasto (z dzielnicą żydowską), Trybunał Koronny, Bramę Krakowską, plac Łokietka, a także budynek Nowego Ratusza.

Lublin

To całkiem spora odległość, a  budynki, który zobaczycie po drodze na prawdę zrobią na Was ogromne wrażenie. Starówka w Lublinie jest jedną z najpiękniejszych w Polsce, a most łączący ją z Zamkiem Królewskim przypomina Most Karola w Pradze.

Lublin

Mnóstwo kolorów, pięknych krajobrazów i niepowtarzalny klimat – taki właśnie jest Lublin! Na pewno tam wrócę,a  Was gorąco zachęcam do odwiedzenia tego miasta!

Lublin

 

Related content