Łódź na weekend – zainspiruj się

Opublikowany 16 komentarzy

Łódź ma do zaoferowania turystom całe mnóstwo atrakcji. Jeśli zastanawiasz się nad kierunkiem weekendowego wypadku, postaw właśnie na to miasto.

Wszelkie znaki na niebie i ziemi mówią jedno – Łódź się zmienia. Przybywa tam atrakcyjnych miejsc, a dobrze znane turystom zabytki są odrestaurowywane.

Niekwestionowanym plusem jest także położenie Łodzi, w samym sercu Polski, zaledwie godzinę drogi od Warszawy. Nie będziecie się tam nudzić,  Poza spacerami po Piotrowskiej jest , co robić.

Łódź – atrakcje

Jakiś czas temu na blogu mogliście znaleźć relacje z mojego pobytu w Łodzi. Postanowiłam wtedy całkowicie zmienić swój niezbyt przychylny stosunek do tego miasta, pojechać i zobaczyć jak miasto wygląda współcześnie i wszystko opisać na blogu. Udało mi się wtedy odwiedzić Muzeum Kinematografii  i Hotel Stare Kino.

Wróciłam bardzo pozytywnie zaskoczona i przede wszystkim obiecałam sobie, że do Łodzi na pewno wrócę i po niemal roku udało mi ten plan zrealizować.

Pierwszy wyjazd odbył się pod hasłem „Łódź filmowa”, tym razem w 100% postawiłam na historię i długoletnią tradycję tego regionu – zwiedziłam Muzeum Włókiennictwa i kapitalny Ogród Botaniczny.

Transport do Łodzi

Ze względu na świetną lokalizację podróż do Łodzi mija niemal błyskawicznie. Z Warszawy dotrzecie tam pociągiem PKP Intercity. Czas przejazdu wynosi około godziny. Pociągi kursujące na trasie Warszawa – Łódź są bardzo komfortowe i nowoczesne. Będąc w Łodzi warto odwiedzić odrestaurowany Dworzec Łódź Fabryczna.

 

Centralne Muzeum Włókiennictwa zrobiło na mnie ogromne wrażenie. To miejsce, które będąc w Łodzi po prostu trzeba odwiedzić. Zastaniecie tam niepowtarzalny klimat. Duch dawnej Łodzi unosi się w tamtejszym powietrzu.

Centralne Muzeum Włókiennictwa

Muzeum jest nowoczesne i interaktywne i przede wszystkim położone w genialnym miejscu. Biała Fabryka została wybudowana przez Ludwika Geyera w latach 1835-1838.

Dziś jest symbolem architektury industrialnej. W Centralnym Muzeum Włókiennictwa znajdziecie mnóstwo eksponatów, wystaw, filmów, które przybliżają historię i tradycję dawnej Łodzi.

Ogród Botaniczny w Łodzi

Ogród Botaniczy w Łodzi zrobił na mnie ogromne wrażenie. W okresie wiosennym jest tam naprawdę pięknie. Znajdziecie tam całe mnóstwo okazów roślin, drzew, kwiatów.

To  miejsce dla osób interesujących się roślinami, ale nie tylko. Każdy, kto  się tam pojawia  wychodzi zachwycony. Można tam się przede wszystkim zrelaksować i zapomnieć o otaczającym świecie.

W jednej z części Ogrodu Botanicznego w Łodzi znajduje się także Skansen, prezentujący życie i tradycję mieszkańców regionu łódzkiego w XX wieku. Przebywając na terenie ogrodu czas płynie niezwykle szybko.

Towarzyszyć Wam będzie przyroda i śpiew ptaków. Moim zdaniem to miejsce jest jednym z najlepszych tego typu obiektów w naszym kraju. Mam nadzieję, że moje ostatnie podróże do Łodzi zainspirują Was do wycieczki do tego miasta. Weekenowy wypad to naprawdę świetny pomysł, zwiedzicie mnóstwo ciekawych miejsc, a przede wszystkim sporo zaoszczędzicie.

 

Related content

 • Wybieram się do Łodzi jesienią. Widzę, że naprawdę warto.

 • Faramuszka

  o bajkowej Łodzi już słyszałam, ale nie wiedziałam, że w Łodzi jest tyle pięknych miejsc. koniecznie muszę się tam kiedyś wybrać 🙂

 • FoscorLady

  Nigdy nie byłam w Łodzi, ale na pewno poczułam się zachęcona. Ostatnio zaczęłam podróże po naszym pięknym kraju i ciągle szukam ciekawych miejsc do zobaczenia.

  • Polska jest piękna i mamy mnóstwo ciekawych atrakcji 🙂 A przy okazji takie podróże nie wymagają ogromnych nakładów finansowych 🙂

 • Miło popatrzeć, jak zmienia się to niegdyś szare i nijakie miasto. W Łodzi byłam kilka razy, ale od ostatniej wizyty minęło już jakieś 12 lat. Chyba pora tam wrócić i porównać stan obecny ze wspomnieniami 🙂

 • W Łodzi zawsze byłam na chwilę (np. wpadałam na koncert w Atlas Arenie) lub przejazdem. Ale widzę, że warto tam wpaść na nieco dłużej, by trochę pozwiedzać.

 • Justpoint Ofview

  Nie byliśmy do tej pory w Łodzi (jakoś nie po drodze) ale widzę, że musimy to nadrobić 🙂

 • Taka właśnie jest Łódź- zjednej strony przemysł i duch nowoczesności, a z drugiej – imponująca ilość parków i zieleni. Bywam często, to cudowne miasto, idealne na citybreak.

 • 44 Odcienie Tarota

  Aż nabrałam ochoty na wizytę w Łodzi 🙂 Tytuł bloga nie kłamie – faktycznie inspiruje 🙂