Łazienki Królewskie w Warszawie

Opublikowany 5 komentarzy

Łazienki Królewskie to jedna z najbardziej urokliwych atrakcji stolicy. Chętnie pojawiają się tam zarówno turyści, jak i mieszkańcy warszawy. To genialne miejsce na uprawianie joggingu, nordic walkingu czy po prostu na rodzinne spacery. W okresie jesiennym Łazienki wyglądają wyjątkowo pięknie.

Spacer po Łazienkach Królewskich to czysta przyjemność. Nie ma chyba osoby, która wróciłaby stamtąd ze skwaszoną miną. To muzeum, galeria sztuki, ogrody, pałac i przepiękny park w jednym. Każdy znajdzie więc coś specjalnego dla siebie.

Niegdyś Łazienki pełniły funkcję letniej rezydencji króla Stanisława Augusta. Jeśli interesujecie się sztuką znajdziecie tam galerię rzeźby, grafiki, a także galerię obrazów. Pałac na Wyspie to prawdziwa perła klasycystycznej architektury.

Łazienki Królewskie

W Starej Oranżerii zwiedzicie Królewską Galerię Rzeźby. W okresie wakacyjnym tuż obok pomnika Fryderyka Chopina odbywają się niezwykle poruszające koncerty.

Pomiędzy zabytkami zostały usytuowane ogrody: Modernistyczny, Królewski, Chiński oraz Romantyczny. W letnich miesiącach możecie skorzystać z leżaków.

Do Łazienek Królewskich chętnie przybywają rzesze turystów. To must have wizyty w Warszawie. Spotkacie tam zarówno Polaków, ale i obcokrajowców. Jednak nikogo szczególnie nie dziwi ten fakt. Tam jest po prostu pięknie.

Jesienny spacer

Jeśli planujecie wizytę w stolicy, koniecznie weźcie pod uwagę spacer po Łazienkach. Nie będziecie tego żałować, co więcej wrócicie absolutnie zachwyceni. Będą drzewa z kolorowymi liśćmi, łabędzie, pawie a także towarzyskie wiewiórki.

Możecie przechadzać się pomiędzy drzewami, albo skorzystać z opcji zwiedzania poszczególnych zabytków.

Możecie pojawić się tam właściwie o każdej porze. Bramy są zamykane dopiero o 22:00.

 

 

 

 

Related content

  • Uwielbiam Łazienki! A o tej porze roku są cudowne i piękne 🙂 Pozdrawiam
    http://www.kobiecaintuicja.wordpress.com

  • Pięknie jesienne Łazienki. Do tej pory widziałam je tylko latem. Czy wiesz gdzie nocują pawie? Mają tam jakieś pawilony?

  • Byłam w Warszawie bardzo dawno temu ale kiedy przychodzi mi do głowy myśl o zwiedzaniu Łazienek to tylko i wyłącznie jesienią. Nie można zwyczajnie pominąć tego punktu programu, Twoje piękne zdjęcia zresztą mówią same za siebie.
    Ten nostalgiczny klimat i romantyzm , już nawet myślałam iż gdzieś zaraz spotkasz króla Stasia. Pięknie 🙂

  • Małgorzata

    Byłam i też uważam że jest tam pięknie 😊Zapraszam też do siebie. malgorzata86-fotografie.blogspot.com