Kawiarnia MADO

Kawiarnia MADO przy Istiklal Caddesi

Opublikowany Dodaj komentarz

Kawiarnia MADO znajduje się w w pobliżu stambulskiego Placu Taksim. To jedno z najbardziej klimatycznych miejsc w tym mieście. Zjecie tam między innymi kultową turecką baklavę. Pyszne smakołyki możecie także zamówić w sklepie online.

MADO to sieć tureckich kawiarni. Znajdziecie je nie tylko na terenie Turcji, ale także innych krajów – między innymi w Bułgarii, Grecji czy Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na czym polega fenomen tej marki? Na ponad 167- letniej tradycji…

Historia Kawiarni MADO

Kawiarnia MADO

Wszystko zaczęło się od Osmana Aga’s Karsambaç, który stworzył niezwykłą recepturę wytwarzania lodów. Polegała ona na mieszaniu staranie zebranych owoców ze śniegiem przyniesionym z góry Ahir. Oczywiście to tylko początek, ale nie będę zdradzała Wam zbyt wiele. Tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie doprowadziła do otwarcia w 1962 roku pierwszej Lodziarni Yaşar.

Kawiarnia MADO w Stambule

W 1965 roku rusza pierwsza fabryka lodów. Firma coraz bardziej się rozrasta. W 1986 roku przechodzi przez proces transformacji od tamtego czasu MADO jako sieć kawiarni trwa niezmiennie do dziś. Marka poza kawiarniami ma także swoje punkty restauracyjne. Zjecie tam obłędne śniadania w iście tureckim stylu!

Miejsce z klimatem

Kawiarnia MADO w Stambule

Sukces Kawiarni MADO to nie tylko wieloletnia tradycja tworzenia lodów i słodyczy. To przede wszystkim niepowtarzalny klimat i szacunek do klientów. To właśnie w stambulskiej kawiarni wypiłam moją pierwszą turecką herbatę. Takiego smaku się nie zapomina! Do dziś pamiętam przemiłą pogawędkę z managerem tego lokalu. Gdy tylko usłyszał język inny niż turecki, zapytał skąd jesteśmy, a potem rozmawialiśmy przez dobre kilkanaście minut. Niezwykłe wspomnienia…

Kawiarnia MADO

Kawiarenka MADO znajduje się w samym sercu Stambułu – przy Istiklal Caddesi 38. To rzut beretem od znanego na całym świecie Placu Taksim. Wewnątrz lokalu znajdują się oczywiście stoliki dla gości, a także sklepik z tamtejszymi słodkościami. Jeśli poszukujecie pamiątki z Turcji dla swoich bliskich, gwarantuję wam, że znajdziecie tam coś idealnego. W sprzedaży są zestawy słodyczy (czekoladki, baklava, smakowe syropy, pistacje, kawy). Będąc na miejscu koniecznie skosztujcie tamtejszej baklavy. Rozpływa się w ustach! Turecka kawa lub herbata to kolejny must have!

Czytaj także: Stambuł do zjedzenia

Jeśli planujecie wizytę w Stambule, koniecznie dopiszcie MADO do swojej listy marzeń. Gwarantuję nie będziecie żałować! Cukiernie posiadają także sklep online. W okresie pandemii ulubione smakołyki powędrują wprost pod wasze drzwi.

Adres: İstiklal Cd. no 38,
34430 Beyoğlu/İstanbul, Turcja

Sklep onlineRelated content