Jarmark Spalski

Jarmark Spalski praktyczne – dojazd, parking, ceny

Opublikowany Dodaj komentarz

Jarmark Spalski to nie lada gratka dla kolekcjonerów antyków i nie tylko! Kupicie tam niemal wszystko: od starych mebli, po produkty regionalne, a na winylach kończąc. Czy warto się tam wybrać ? Sprawdźcie!

Spała to urokliwa miejscowość na terenie województwa łódzkiego. Leży nad Pilicą w sercu Spalskiego Parku Krajobrazowego. Pięknych widoków tam nie brakuje, a atrakcji też jest sporo! W Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich trenują sportowcy, po klimatycznych uliczkach przechadzają się mieszkańcy i turyści, a w okresie letnim odbywa się słynny Jarmark Spalski i to jest właśnie jedna z moich ulubionych imprez województwa łódzkiego.

Jarmark Spalski

O tym, że w dany weekend odbywa się Jarmark zorientujecie się bardzo szybko. Wzmożony ruch samochodowy to zaledwie początek. Zjeżdżają się tam również motocykliści, a także sympatycy turystyki rowerowej. Okolica tętni życiem. Impreza odbywa się tuż obok drewnianego kościółka. Zresztą nie sposób jej nie zauważyć.

Jarmark Spalski parking

Poruszanie się samochodem w trakcie Jarmarku bywa trudne, dlatego radzę postawić na parking. Samochody stoją w bardzo wielu miejscach: przy leśnej drodze, czy przy stacji benzynowej. Jednak najlepiej skorzystać z parkingu, który znajduje się za Karczmą Spalską. Jest bezpłatny, a ruchem kierują tam harcerze. Warto więc odwdzięczyć się za znalezienie wolnego miejsca 🙂

Warunki

Stanowiska sprzedawców są rozłożone na sporej powierzchni. Koniecznie zabierzcie wygodne buty. Teren jest piaszczysty, szpilki zdecydowanie odpadają. Przy wysokich temperaturach obowiązkowe jest odpowiednie nawodnienie. Słońce dość mocno tam operuje.

Czytaj także: Hotel prezydent w Spale

Asortyment

Jarmark Spalski

Kupicie tam absolutnie wszystko! Są antyczne meble, zegary, obrazy, książki, płyty winylowe rękodzieło, kosze wiklinowe, porcelanę, ubrania, kosmetyki naturalne, produkty regionalne (miody, oscypki, itd), przyprawy, rośliny itd. Ceny są bardzo zróżnicowane, wszystko zależy od sprzedawców. Ja kupiłam płyty winylowe i za 12 zł i za 60. Ceny książek zaczynają się już od kilku złotych. Najdroższe są antyczne meble. Polecam targowanie się 🙂 W bardzo wielu przypadkach można zbić cenę.

Atrakcje Spały i okolic

Jarmark Spalski

Będąc w Spale koniecznie wybierzcie się do tamtejszego urokliwego drewnianego kościółka, zobaczcie pobliskie Bunkry w Konewce, czy Zamek w Inowłodzu. Lubicie spędzać czas aktywnie? Przejażdżka rowerem albo spływ kajakowy w tamtych okolicach to pomysł idealny! A co jeśli zgłodniejecie? Moim ostatnim odkryciem jest restauracja Carska Wieża z kuchnią włoską. Ależ tam jest pysznie i klimatycznie! Zjecie tam pizzę, burgery, sałatki, makarony. Kawa i ciastko też się znajdzie.

Czytaj także: Atrakcje w Opocznie

Jarmark Spalski praktycznie

Jarmark Spalski

Do Spały dojedziecie z :

  • z Warszawy w godzinę i 20 minut
  • z Łodzi w godzinę
  • z Tomaszowa Mazowieckiego w kilkanaście minut
  • z Opoczna w 20 minut

Terminy Jarmarków w 2022 roku: 12 czerwca, 10 lipca, 14 sierpnia, 11 września, 2 października.

Related content