Hyde Park w Londynie

Opublikowany 22 komentarze

Hyde Park to jedno z najpopularniejszych miejsc w Londynie. Uwielbiają go zarówno turyści, jak i rdzenni mieszkańcy miasta. To idealne miejsce na jogging, ale także spokojny spacer z kubkiem ulubionej kawy.

Hyde Park

Podczas mojej wizyty w Londynie miałam ogromne szczęście mieszkać w bardzo bliskim sąsiedztwie bram wejściowych Hyde Parku.

Hyde Park

Od kiedy weszłam na jego teren  byłam pewna, że  przy okazji każdej następnej wizyty w Londynie będę tam wracać. Zakochałam się w tym miejscu bez pamięci.

Hyde Park

Kto choć raz był w stolicy Anglii, ten wie, że to miasto bez Hyde Parku byłoby jak Zakopane bez Giewontu.

Hyde Park

Hyde Park zajmuje ogromną powierzchnię – ponad 169 hektarów. Jezioro Serpentine dzieli Park go na dwie części.

Hyde Park

Na jego terenie znajduje się mnóstwo zieleni, trasy do biegania, karuzela, punkty gastronomiczne a także mnóstwo relaksujących się ludzi. Nie brakuje także budowli w rustykalnym stylu.

Hyde Park

Hyde Park to przede wszystkim miejsce spotkań Brytyjczyków. Chętnie tam rozmawiają, uprawiają sport, spacerują, a także relaksują się z książkami w dłoni.

Hyde Park

Stał się także miejscem swobodnego wypowiadania poglądów w imię wolności słowa – pod warunkiem, że słowa ta nie są obraźliwe dla Królowej.

Hyde Park

Dzięki możliwości swobodnych wypowiedzi nazwa parku zyskała także potoczne znaczenie, jest swoistego rodzaju forum, miejscem przemówień.

Hyde Park

Hyde Park to także istne centrum kulturalne Londynu. To właśnie na jego terenie odbywają się t koncerty największych światowych gwiazd, takich jak Madonna, Bon  Jovi, Queen, czy The Rolling Stones.

Hyde Park

 

 

Related content