Gdynia dla aktywnych

Gdynia dla aktywnych

Opublikowany 3 komentarze

W Gdyni poza morzem i piękną plażą jest tam całe mnóstwo atrakcji.To istny raj dla fanów aktywności fizycznej. Jeśli lubicie spacerować, biegać, lub jeździć na rowerze, poczujecie się tam jak w raju! Sprawdźcie, gdzie warto się wybrać.

Gdyńskie inspiracje

Gdynia dla aktywnych
Gdynia właściwie nigdy nie była mi jakoś szczególnie bliska. Zazwyczaj wybierając się do Trójmiasta trafiałam do Gdańska, albo Sopotu. Wszystko zmieniło się podczas mojego pierwszego See Bloggers W przerwie między warsztatami postanowiłam przespacerować się po okolicy, trafiłam na plażę w Orłowie i tak się zaczęło.

Gdynia dla aktywnych

Teraz nie wyobrażam sobie wypadu do Trójmiasta bez odwiedzenia moich ulubionych miejscówek w Gdyni. Niemal za każdym razem przechodzę kilkanaście kilometrów. Właściwie tylko okazjonalnie korzystam z komunikacji miejskiej.

Już dawno zdałam sobie sprawę z tego, że Gdynia jest idealnym miejscem na uprawianie wszelkiego rodzaju aktywności fizycznych. Następnym razem obowiązkowo zabieram ze sobą rower!

Rower na pokładzie

Gdynia dla aktywnych
A z tym nie powinno być większego problemu. Na mojej trasie  Warszawa – Trójmiasto kursują pociągi PKP Intercity. Czas przejazdu pendolino to 2:47 minut. Podróż mija naprawdę komfortowo i przede wszystkim szybko.

Gdynia dla aktywnych

Na pokład pociągu możecie zabrać ze sobą rower. Przewieziecie w wagonach drugiej klasy. Pamiętajcie o zakupie dodatkowego biletu na przewóz roweru.

Gdynia dla aktywnych


Zarówno na terenie Gdyni,  Gdańska, jak i Sopotu bez problemu znajdziecie ścieżki rowerowe. Jeśli nie macie własnego pojazdu na dwóch kółkach, warto wybrać się do tamtejszych wypożyczalni. Najpopularniejsza w Gdyni to Te Rowery przy ulicy Skośnej 12. W najbliższym czasie w Trójmieście powstanie Metropolitalny Rower.

Atrakcje


Na dwóch kółkach możecie przemieszczać się pomiędzy poszczególnymi atrakcjami turystycznymi. Obowiązkowo wybierzcie się do Muzeum Miasta Gdyni, Muzeum Emigracji, czy chociażby Centrum Nauki Eksperyment. Na pewno spodoba się Wam także Port i tamtejsza marina. Zobacz także: Trójmiasto na weekend

Bieganie i spacery

Najlepszym miejscem na spacery, nordic walking czy jogging są okolice Orłowa i klimatyczne Kolibki. Ależ tam jest pięknie! Orłowo to południowa dzielnica miasta z malowniczym nadmorskim położeniem. Spacer po tamtejszej plaży to sama przyjemność. Po drodze zobaczycie słynny klif i molo o długości 180 metrów. Zobacz mój wpis: Gdynia Orłowo

Gdynia dla aktywnych

Zanim traficie do Domu Żeromskiego poczujecie pewnie niepowtarzalny zapach wędzonej ryby z pobliskiej restauracji. Przy orłowskiej plaży kupicie pyszne lody i świeżo parzoną kawę. Najlepiej na plażę wybrać się tam wczesnym rankiem. Jest tam wtedy najmniej tłoczno.

Kolibki

Gdynia dla aktywnych

Z orłowskiej plaży przespacerujcie się do położonych o zaledwie  20 minut drogi Kolibek. A tam czekać na Was będą: Adventure Park Gdyni Kolibki, a także zabytkowy dwór ze stajnią. Mi najbardziej podoba się opuszczona szklarnia. Niemal zawsze wykorzystuję to miejsce do zdjęć. Kompleks otoczony jest mnóstwem zieleni, Na terenie parku rozrywki macie możliwość zagrać w paintbolla, jazdy na quadach czy zabawy w parku linowym. Nudzić się tam nie można na pewno.

Wieża z widokiem na Bałtyk

Gdynia dla aktywnych

Macie jeszcze siłę na kolejne wyzwanie? No to czas zacząć. Na sam koniec zostawiłam wisienkę na torcie – wieżę widokową w zachodniej części Kolibek. Widok z jej szczytu jest naprawdę imponujący. Zobaczcie nie tylko morze, ale także sporą część miasta. Koniecznie się tam wybierzcie. Warto! A ja już odliczam dni do mojej kolejnej wyprawy do Trójmiasta… 🙂

 

Related content