Sztokholm

Opublikowany Dodaj komentarz

Niestety z powodu choroby nie mogłam uczestniczyć w spotkaniu zorganizowanym przez wydawnictwo Marginesy w związku z premierą książki „Wiadomość” Tove Jansson. Czego ogromnie żałuję, natomiast dzięki chwili wolnego czasu mogłam nadrobić wszelkie zaległości związane z filmem i literaturą skandynawską. Mogę Wam również zdradzić, że szykuję się kilka ciekawych projektów, w których będę miała okazję wziąć udział. Nie mogę się już tego doczekać!

Jestem ogromną fanką zarówno filmów skandynawskich, jak również wszelkiego rodzaju dokumentów/filmów podróżniczych poruszających tematykę Północy Europy. Nawet sobie nie wyobrażacie jaka ogarnęła mnie radość, gdy w moje ręce trafił dokument o stolicy Szwecji – Sztokholmie. Miałam okazję zwiedzić Sztokholm dobre kilka lat temu. Byłam wtedy jeszcze nastolatką i chyba nie doceniałam faktu jak wspaniałe jest to miasto. Na szczęście wszystko mogłam sobie przypomnieć w trakcie oglądania tego filmu. Tak naprawdę zasiadałam do oglądania z notesem i długopisem i skrzętnie zapisywałam wszystkie miejsca, które warto w stolicy Szwecji zobaczyć.

Sztokholm nie bez przyczyny jest nazywany „Wenecją Północy”. Miasto należy do najpiękniejszych miejsc w Szwecji. Jest otoczone tysiącami małych wysp i wysepek z charakterystycznym skalnym podłożem. Centrum to przepiękna starówka (Gamla Stan) , otoczona placami i romantycznymi pałacami. W Sztokholmie znajdziecie mnóstwo atrakcyjnych zabytków i miejsc naznaczonych przez historię.

Wszystkie najważniejsze miejsca, które warto zobaczyć w Sztokholmie zostały przedstawione w filmie. Dodatkowo dowiecie się z niego także jakie są tradycyjne szwedzkie przysmaki, gdzie zjecie najlepsze szwedzkie lody czy też tradycyjne bułeczki imbirowe. Usłyszycie o narodowych sportach Szwedów, corocznych imprezach odbywających się w Szwecji, jak również poznacie początki przyznawania Nagród Nobla. Film o Sztokholmie to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat miasta! Jeśli interesujecie się Skandynawią, koniecznie powinniście zobaczyć tą produkcję. Gwarantuje, że zakochacie się w tym mieście! Mam nadzieję, że już niedługo uda mi się znów odwiedzić Sztokholm i będę mogła wykorzystać wszystkie moje notatki z filmu!

Sztokholm – film z serii Podróże marzeń.

Egzemplarz recenzencki

DystybutorCass Film

Related content