Tatry w moim obiektywie

Opublikowany 14 komentarzy

Tatry to jedno z najbardziej magicznych miejsc w naszym kraju. Chętnie odwiedzamy Podhale zarówno latem, a także zimą. Właściwie o każdej porze roku w polskich górach jest co robić. Od kilku lat odwiedzam  Podhale regularnie, oto moje wspomnienia z tegorocznych wakacji.

Tatry

Góry  robią wrażenie nawet na największych malkontentach.Ich wierzchołki  zapierają dech w piersiach. Jestem pewna, że każdy, kto choć raz się tam pojawił, wraca z uśmiechem na twarzy. Wędrówki po Tatrach czasami wymagają niezłej kondycji.

Tatry

Jednak turyści, którzy nie praktykują na co dzień żadnej aktywności fizycznej, w tamtejszych dolinach będą mogli spacerować bez większego wysiłku. Wystarczy tylko poszukać odpowiedniego miejsca.

Tatry to nie tylko Zakopane i Krupówki

Tatry

Dawno temu wybiłam sobie z głowy  zatłoczone Krupówki. Mijanie setek  turystów przechadzający się pomiędzy straganami to zdecydowanie żadna przyjemność. Zakopiański lans warto zamienić na wygodne buty trekkingowe, a sklepy na tatrzańskie szlaki. Podczas każdej wizyty na Podhalu zatrzymuję się w uroczym Kościelisku.

Tatry

To niewielka miejscowość, w odległości zaledwie 4 kilometrów od Zakopanego. Transport jest tam kapitalnie zorganizowany, więc połączenie z miastem nie stanowi właściwie żadnego problemu. Gwarantuję Wam, że w Kościelisku widok na góry jest zdecydowanie lepszy. Giewont jest właściwie na „wyciągnięcie ręki”

Góry dla aktywnych

Giewont

W tym roku miałam okazję odwiedzić Kościelisko aż 3 razy. Zimą, a także dwukrotnie latem. Wreszcie udało mi się dotrzeć do miejsc, o których zawsze marzyłam. Odwiedziłam magiczną Dolinę Pięciu Stawów Polskich, udało mi się dotrzeć na sam szczyt Giewontu, a także Kasprowego Wierchu.

Tatry

Choć wymagało to sporego wysiłku, to na pewno warto było to zrobić. Pokonywanie własnych trudności przynosi potężną dawkę motywacji. Ogromne wrażenie zrobił na mnie Czarny Staw, znajdujący się zaledwie 30 minut drogi od Morskiego Oka. Widoki, które tam zastaniecie zapierają dech w piersiach.

Tatry

Tatry to idealne miejsce na wakacje. Nie dość, że mamy wokół siebie niesamowite krajobrazy, naturę w najczystszej postaci, to możemy także zadbać o kondycję fizyczną. Tam możemy spacerować, jeździć na rowerze, chodzić z kijkami od nordic walkingu, a także biegać ( to opcja dla tych bardziej zaawansowanych). Na zdobywanie szczytów powinni się decydować tylko ci najlepsi. Góry bywają niebezpieczne, a do takich wypraw powinniśmy być odpowiednio przygotowani.

Tatry

Opis tatrzańskich szlaków i praktyczne wskazówki znajdziecie w kolejnych wpisach!

 

Related content

 • przepiękne zdjecia,choć to brzmi banalnie, wiem. Bardzo podoba mi się sposób kadrowania, patrzenie z szerszej perspektywy. Pozdrawiam! https://subiektywnieoliteraturze.blogspot.com/2016/09/ksiazka-o-paryzu-park-luxemburski.html

  • Bardzo się cieszę, że zdjęcia Ci się podobają. W Tatrach są tak piękne krajobrazy, że nie musiałam się specjalnie starać 🙂

 • Asia Mancarz

  Tatry to zdecydowanie jedna z najpiękniejszych polskich gór! 🙂 Sama osobiście uwielbiam te piękne widoki, choć przyznaję, że chodzę dość mało 😉 Osobiście, co dziwi wiele osób, bardzo lubię spacerować krupówkami, lubię stragany i tłum ludzi. Tak samo nad polskim morzem, lubię jak jest dużo ludzi, więc po prostu taka moja natura ;D

  • Zgadzam się, Tatry są genialne! Warto tam jechać 🙂 Każdy lubi co innego, ważne żeby w ogóle podróżować 🙂

 • Lubię Tatry – szcze©ólnie Morskie Oko. To właśnie tam powiedziałam pierwsze z moich życiowych „Tak!” 🙂

 • Tatry to jedno moich ulubionych miejsc w Polsce. Podobnie jak Ty, rzadko bywam na Krupówkach, nakładam buty trekkingowe i ruszam w szlak, może czasem zawitam też do któryś term;-).

 • Zawsze fascynuje mnie jak inni widzą znane mi miejsca.
  Podoba mi się Twoja opowieść, czekam na kolejne tatrzańskie odcinki:)

 • Zakochałam się w zdjęciu numer dwa! Co za klimat! Mam nadzieję, że uda mi odwiedzić Tatry jeszcze w tym roku.

 • Tatry są moimi ukochanymi górami, do których wracam jak do domu. Niestety ostatnio mam dla nich mało czasu i rzadko w nich bywam. Ale Twoje zdjęcia na chwilę mnie w nie przeniosły 🙂

 • sekulada.com

  Widoki rzeczywiście piękne, aż wstyd się przyznać, że w Tatry nigdy nie przyszło mi się wybrać. Może dlatego, że ciągle słyszę o wielkim obłożeniu turystami. Ja wolę miejsca spoza uczęszczanego szlaku. A jak jest naprawdę? Po zdjęciach nie widzę tłumów…

 • Prześliczne zdjęcia <3
  Choć ja jestem fanką morza i oceanu, to mam coraz większą ochotę wybrać się kiedyś w polskie Tatry lub Bieszczady 🙂

 • Magiczne krajobrazy. Nigdy nie miałam okazji chodzić po tatrzańskich szlakach, a jest to jedno z moich marzeń.