Tatry w moim obiektywie

Opublikowany 14 komentarzy

Tatry to jedno z najbardziej magicznych miejsc w naszym kraju. Chętnie odwiedzamy Podhale zarówno latem, a także zimą. Właściwie o każdej porze roku w polskich górach jest co robić. Od kilku lat odwiedzam  Podhale regularnie, oto moje wspomnienia z tegorocznych wakacji.

Tatry

Góry  robią wrażenie nawet na największych malkontentach.Ich wierzchołki  zapierają dech w piersiach. Jestem pewna, że każdy, kto choć raz się tam pojawił, wraca z uśmiechem na twarzy. Wędrówki po Tatrach czasami wymagają niezłej kondycji.

Tatry

Jednak turyści, którzy nie praktykują na co dzień żadnej aktywności fizycznej, w tamtejszych dolinach będą mogli spacerować bez większego wysiłku. Wystarczy tylko poszukać odpowiedniego miejsca.

Tatry to nie tylko Zakopane i Krupówki

Tatry

Dawno temu wybiłam sobie z głowy  zatłoczone Krupówki. Mijanie setek  turystów przechadzający się pomiędzy straganami to zdecydowanie żadna przyjemność. Zakopiański lans warto zamienić na wygodne buty trekkingowe, a sklepy na tatrzańskie szlaki. Podczas każdej wizyty na Podhalu zatrzymuję się w uroczym Kościelisku.

Tatry

To niewielka miejscowość, w odległości zaledwie 4 kilometrów od Zakopanego. Transport jest tam kapitalnie zorganizowany, więc połączenie z miastem nie stanowi właściwie żadnego problemu. Gwarantuję Wam, że w Kościelisku widok na góry jest zdecydowanie lepszy. Giewont jest właściwie na „wyciągnięcie ręki”

Góry dla aktywnych

Giewont

W tym roku miałam okazję odwiedzić Kościelisko aż 3 razy. Zimą, a także dwukrotnie latem. Wreszcie udało mi się dotrzeć do miejsc, o których zawsze marzyłam. Odwiedziłam magiczną Dolinę Pięciu Stawów Polskich, udało mi się dotrzeć na sam szczyt Giewontu, a także Kasprowego Wierchu.

Tatry

Choć wymagało to sporego wysiłku, to na pewno warto było to zrobić. Pokonywanie własnych trudności przynosi potężną dawkę motywacji. Ogromne wrażenie zrobił na mnie Czarny Staw, znajdujący się zaledwie 30 minut drogi od Morskiego Oka. Widoki, które tam zastaniecie zapierają dech w piersiach.

Tatry

Tatry to idealne miejsce na wakacje. Nie dość, że mamy wokół siebie niesamowite krajobrazy, naturę w najczystszej postaci, to możemy także zadbać o kondycję fizyczną. Tam możemy spacerować, jeździć na rowerze, chodzić z kijkami od nordic walkingu, a także biegać ( to opcja dla tych bardziej zaawansowanych). Na zdobywanie szczytów powinni się decydować tylko ci najlepsi. Góry bywają niebezpieczne, a do takich wypraw powinniśmy być odpowiednio przygotowani.

Tatry

Opis tatrzańskich szlaków i praktyczne wskazówki znajdziecie w kolejnych wpisach!

 

Related content