Świat po pandemii

Świat po pandemii – jak się w nim odnaleźć?

Opublikowany Dodaj komentarz

Pandemia koronawirusa na szczęście powili ustępuje. Świat wraca do swojego naturalnego stanu. Jak odnaleźć się w tej sytuacji?

Koronawirus zmienił życie każdego z nas. Nie tylko w kwestii zawodowej. Część z nas ma mniejsze dochody, inni stracili pracę, a część społeczeństwa popadła w długi. Nie mówiąc o kryzysie gospodarczym, który z każdym kolejnym tygodniem dodatkowo się pogłębia.  Praca zdalna i ograniczone kontakty międzyludzkie wywołują depresje i stany lękowe. Zarówno wśród dorosłych, jak i dzieci.  Zamknięcie w domach sprawia, że rozpadają się rodziny i dochodzi do rozwodów. Przezwyciężenie problemów i konfliktów jest możliwe, także w kwestiach prawnych. Warto skorzystać z porad specjalistów: https://www.rozwodznia.pl/sprawy-rodzinne/

Praca w biurze

Jeśli pracodawca umożliwia prace hybrydową, wróć do biura. A przynajmniej spróbuj. Kontakt z współpracownikami na pewno pozytywnie wpłynie na samopoczucie i pozwoli odbudować relacje, które zostały ograniczone przez pracę zdalną. Pracując w biurze nabieramy nowej energii i każde spotkanie przy kubku kawy zmienia nasze nastawienie. Dodatkowo to dla nas ogromna motywacja. Czas już porzucić wyciągnięte dresy.

Home office

Pracując w domu zachowaj odpowiednią rutynę. To, że nie jedziesz do biura wcale nie oznacza, że dzień trzeba spędzić na kanapie w dresie. Zadbaj o zdrowie i przede wszystkim swój wygląd. I pamiętaj o minimalizowaniu nadgodzin. Zachowanie balansu między pracą a życiem prywatnym jest bardzo istotne.

Higiena pracy

Wypij szklankę wody, przygotuj pyszne śniadanie i przebierz się z piżamy! Zjedz posiłek zanim rozpoczniesz pracę. Usiądź na wygodnym krześle i pracuj przy stole, lub biurku. Pod żadnym pozorem nie siedź na kanapie, czy łóżku, w którym śpisz. Te miejsca powinny kojarzyć się z odpoczynkiem i relaksem.

Uprawiaj sport

Zacznij się ruszać! Wcale nie musisz wykupować pakietu na siłowni. Ćwiczyć możesz w domu, ale i na świeżym powietrzu. W internecie jest całe mnóstwo kanałów z ćwiczeniami, a na zewnątrz nie brakuje siłowni. To tylko kwestia chęci. Rower i bieganie świetnie wpłyną na twoją kondycję fizyczną.

Related content