Pomysły na majówkę – wybierz Polskę!

Opublikowany 12 komentarzy

Weekend majowy zbliża się wielkimi krokami. Jeśli nie wybraliście jeszcze miejsca wypoczynku, sprawdźcie moje pomysły na majówkę. Przygotowałam dla Was kilka lokalizacji, w których na pewno będziecie się dobrze bawić.

Każdy z nas z utęsknieniem czeka na weekend majowy. Podczas kilku dni wolnego możemy odpocząć, spędzić czas z najbliższymi i naładować akmulatory na kolejne miesiące. Planując ten czas wybieramy przeróżne lokalizacje. Jedni z nas lubią góry, inni morze, czasem wybieramy także krótkie wycieczki za granicę. Postanowiłam przygotować dla Was ranking polskich miast, w których warto spędzić weekend majowy. Dzięki zdecydowanej poprawie  polskiej kolei, do wielu z polskich miast możemy dotrzeć błyskawicznie i na dodatek w bardzo komfortowych warunkach. Wybierając Polskę zaoszczędzicie czas a także pieniądze. Na pewno nie będziecie żałować!

Schronisko Ornak

Pomysły na majówkę – polskie morze

Można powiedzieć, że położenie naszego kraju na mapie świata jest niemal idealne! Mamy dostęp do morza, możemy spacerować po górach. A w dodatku mamy lasy, jeziora i przepiękne krajobrazy. Jeśli chcecie wybrać się nad nasze wybrzeże, koniecznie weźcie pod uwagę te miejscowości.

Ustka

Ustka

Przepiękne miasto, z malowniczo położoną plażą. W Ustce można spacerować, jeździć rowerami i oczywiście wygrzewać się na piasku. Nie brakuje tam atrakcji historycznych, genialnym restauracji i miejsc, w których można odpocząć.

Ustka

Trójmiasto

W Trójmieście nigdy nie będziecie się nudzić. Plaże, trasy biegowe i rowerowe, urokliwa gdańska starówka, kultowe sopockie molo, a na dodatek mnóstwo restauracji, pubów. Do Trójmiasta z centrum naszego kraju dotrzecie pociągami PKP Intercity w niespełna 3 godziny. Nie traćcie więc czasu, rezerwujcie nocleg. PKP Intercity – jak podróżować taniej?

Gdynia Orłowo

Gdańsk

Orłowo

Pomysły na majówkę – Tatry

Każdy kto przyjeżdża w Tatry, zakochuję się w nich bez pamięci. Malownicze krajobrazy,mnóstwo szlaków turystycznych i góralska tradycja na każdym kroku.

Tatry zimą

Podhale

Pomysły na majówkę – polskie miasta

Wrocław to zdecydowanie jedno z najpiękniejszych polskich miast. Panuje tam niezwykły klimat. Warto wybrać się na spacer po urokliwym Starym Mieście, czy też wycieczkę w poszukiwaniu krasnali. Skorzystajcie z okazji i wjedźcie na wieżę widokową Sky Tower. To się nazywa adrenalina 🙂 Wrocław pełni w tym roku honory Europejskiej Stolicy Kultury.

Wrocław

Wrocław

Kraków

Na koniec urokliwy Kraków. Mnóstwo atrakcji turystycznych, klimatyczne uliczki, boski Kazimierz i oczywiście Stare Miasto. Kto raz pojawi się w Krakowie, ten będzie chciał tam wracać…

Kraków

 

 

Related content