Podróżowanie w nowej rzeczywistości

Podróżowanie w nowej rzeczywistości

Opublikowany Dodaj komentarz

Podróżowanie w roku 2020 nabrało zupełnie innego wymiaru. Sytuacja związane z pandemią koronawirusa sprawiła, że zagraniczne wyprawy większość z nas musiała przełożyć na później.

Rok 2020 bez wątpienia nie należy do najłatwiejszych, zwłaszcza dla branży turystycznej. Biura podróży, linie lotnicze, baza hotelarska z każdym kolejnym dniem rejestruje kolejne straty. Tegoroczne lato bez wątpienia należało do polskiej turystyki. Wielu podróżników okrywało urokliwe zakątki naszego kraju. Jak się okazało w Polsce można znaleźć mnóstwo perełek. Co się jednak stanie kiedy kolejne obostrzenia będą luzowane? Na co powinniśmy się przygotować i czego wystrzegać? Jak zaplanować kolejną podróż?

Maseczki i dezynfekcja

Czy podróżowanie wróci do stanu sprzed pandemii koronawirusa? Tego nie wie chyba nikt! Jedno jest jednak pewne, bez względu na obostrzenia zawsze należy dbać o bezpieczeństwo. Noszenie maseczki, mycie rąk, zachowywanie dystansu to absolutna podstawa, bez względu na to czy znajdujecie się w pociągu, samolocie, hotelu, czy podczas zwiedzania muzeum. Wyjeżdżając w dłuższą trasę zawsze warto mieć przy sobie kilka maseczek na zmianę, mokre chusteczki (bez względu na koronawirusa zawsze przydają się w podróży), a także płyn/żel do dezynfekcji.

Bezpieczny nocleg

Wybierając nocleg warto zajrzeć na stronę interesującego nas obiektu i sprawdzić czy zachowuje wszelkie normy związane z dezynfekcją. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości zawsze możemy wysłać maila albo po prostu zadzwonić.

Podróżowanie samolotem

Kupując bilet lotniczy bierzmy pod uwagę czy możemy go wymienić i jak przewoźnik zabezpiecza nas w przypadku, gdy przestrzeń powietrzna zostanie zamknięta na przykład ze względu na kolejną falę epidemii. Obecnie duża część linii lotniczych w takiej sytuacji umożliwia wykorzystanie biletu w dłuższej perspektywie czasowej na przykład w najbliższych 12 miesiącach.

Czytaj także: Wznowienie lotów międzynarodowych

Wyjazd z biurem podróży

Decydując się na wyjazd z biurem podróży zawsze warto dokładnie przeczytać warunki zawarte w umowie. Bardzo istotnym jej elementem jest informacja o tym co stanie się w przypadku zamknięcia przestrzeni publicznej albo chociażby , gdy władza danego kraju zdecyduje się na wprowadzenie kwarantanny.

Podróżowanie a ubezpieczenie

Bez względu na miejsce, do którego się wybieracie podstawą jest odpowiednie ubezpieczenie. Na dobrą sprawę bez ubezpieczenia zdrowotnego nie powinniśmy przekraczać polskiej granicy. W większości europejskich krajów wystarczająca będzie karta EKUZ. Wypożyczając samochód sprawdźcie dokładnie warunki wynajmu i jakie dany ubezpieczyciel gwarantuje odszkodowania w razie wypadku albo nieprzewidzianych wydarzeń. Warto zabezpieczyć się na wszelkie możliwe warianty. To może uchronić nas przez wszelkimi nieprzyjemnymi sytuacjami.


Related content