Podróżowanie w nowej rzeczywistości

Bezpieczne podróże po pandemii

Opublikowany Dodaj komentarz

Jak bezpiecznie podróżować w Polsce i za granicą? Na co zwracać uwagę? Czy warto dokupić dodatkowe ubezpieczenie? Jak sprawdzić czy dany obiekt noclegowy spełnia normy związane z pandemią.

Pandemia koronawirusa przewróciła nasz świat do góry nogami, także w kwestii podróżowania Na początku przemieszczanie się po świecie było w ogóle niemożliwe, potem mocno utrudnione. Wydaje się, że sytuacja wróciła już do normy. Nie zmienia to jednak faktu, że należy być wyczulonym na zagrożenia. Na co należy zwracać największą uwagę ?

Maseczki i dezynfekcja

Czy podróżowanie wróci do stanu sprzed pandemii koronawirusa? Tego nie wie chyba nikt! Jedno jest jednak pewne, bez względu na obostrzenia zawsze należy dbać o bezpieczeństwo. Noszenie maseczki, mycie rąk, zachowywanie dystansu to absolutna podstawa, bez względu na to czy znajdujecie się w pociągu, samolocie, hotelu, czy podczas zwiedzania muzeum. Wyjeżdżając w dłuższą trasę zawsze warto mieć przy sobie kilka maseczek na zmianę, mokre chusteczki (bez względu na koronawirusa zawsze przydają się w podróży), a także płyn/żel do dezynfekcji.

Bezpieczny nocleg

Wybierając nocleg warto zajrzeć na stronę interesującego nas obiektu i sprawdzić czy zachowuje wszelkie normy związane z dezynfekcją. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości zawsze możemy wysłać maila albo po prostu zadzwonić. Specjalne oznaczenia dotyczące dezynfekcji większość hoteli, pensjonatów posiada także na platformach rezerwacyjnych, takich jak booking.com.

Podróżowanie samolotem

Kupując bilet lotniczy bierzmy pod uwagę czy możemy go wymienić i jak przewoźnik zabezpiecza nas w przypadku, gdy przestrzeń powietrzna zostanie zamknięta na przykład ze względu na kolejną falę epidemii. Obecnie duża część linii lotniczych w takiej sytuacji umożliwia wykorzystanie biletu w dłuższej perspektywie czasowej na przykład w najbliższych 12 miesiącach.

Podróżowanie a ubezpieczenie

Bez względu na miejsce, do którego się wybieracie podstawą jest odpowiednie ubezpieczenie. Na dobrą sprawę bez ubezpieczenia zdrowotnego nie powinniśmy przekraczać polskiej granicy. W większości europejskich krajów wystarczająca będzie karta EKUZ. Wypożyczając samochód sprawdźcie dokładnie warunki wynajmu i jakie dany ubezpieczyciel gwarantuje odszkodowanie w razie wypadku albo nieprzewidzianych wydarzeń. Warto zabezpieczyć się na wszelkie możliwe warianty. To może uchronić nas przez wszelkimi nieprzyjemnymi sytuacjami. W razie jakichkolwiek problemów warto skontaktować się z kacelarią prawniczą: https://www.i-kancelaria.pl/, które będzie pomocna w dochodzeniu naszych praw.

Wyjazd z biurem podróży

Decydując się na wyjazd z biurem podróży zawsze warto dokładnie przeczytać warunki zawarte w umowie. Bardzo istotnym jej elementem jest informacja o tym co stanie się w przypadku zamknięcia przestrzeni publicznej albo chociażby , gdy władza danego kraju zdecyduje się na wprowadzenie kwarantanny.

Artykuł sponsorowany


Related content