Podróżowanie w nowej rzeczywistości

Podróżowanie po zniesieniu obostrzeń

Opublikowany Dodaj komentarz

Większość obostrzeń, które znacznie ograniczają podróżowanie po naszym kraju zostanie zniesionych. Już wkrótce będziemy mogli odwiedzać muzea i spędzić noc w hotelu. Co powinniśmy wiedzieć zanim po raz kolejny ruszymy na podbój Polski!

Wreszcie dobra wiadomość dla podróżników, którzy fascynują się walorami turystycznymi naszego pięknego kraju. Wraz z początkiem maja możemy liczyć na otwarcie kolejnych miejsc ważnych dla turystów. Ja już nie mogę się doczekać!

4 maja otwarcie muzeów

Podróżowanie

Wydarzenie, na które czekałam chyba najbardziej! 4 maja 2021 roku zostaną otwarte muzea. Oczywiście w ścisłym reżimie sanitarnym ( 1 osoba na 15m2). To zdecydowanie milowy krok w otarciu branży turystycznej.

8 maja otwarcie hoteli

Podróżowanie

Kolejną dobrą wiadomością jest otwarcie hoteli i obiektów noclegowych, które nastąpi 8 maja. Na początku udostępnią one 50% swojej powierzchni. Niestety nadal w restauracjach hotelowych nie będzie można spożywać posiłków. Na szczęście one także wrócą

15 maja otwarcie ogródków restauracyjnych

Podróżowanie w nowej rzeczywstości

Jeśli nie wyobrażacie sobie podróżowania bez spożycia obiadu w regionalnej restauracji nareszcie będziecie mogli to zrobić! 15 maja będą otwarte ogródki na świeżym powietrzu. Posiłek wewnątrz restauracji będzie można zjeść od 29 maja.

Podróżowanie a bezpieczeństwo

Bezpieczne wakacje 2020

Decydując się na nocleg w hotelu czy pensjonacie należy zwracać uwagę na to czy dany obiekt spełnia wszelkie normy sanitarne. Można to sprawdzić na stronie internetowej, napisać maila czy po prostu zadzwonić. Stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego to jedno z niewielu opcji, które mogą nam pomóc w pozbyciu się epidemii.

Samochód, pociąg, samolot

Loty międzynarodowe z Polski

W dobie pandemii koronawirusa najbezpieczniejszym środkiem transportu wydaje się własny samochód. Podróżowanie samolotem będzie wymagało nieco większej organizacji, ale również będzie możliwe. Niezwykle ważne jest stosowanie się do norm bezpieczeństwa i śledzenie komunikatów linii lotniczych, czy lotnisk. Podstawą jest zakupienie biletów z możliwością zwrotu lub wymiany na inny termin. Pamiętajmy także o ubezpieczeniu zdrowotnym i komunikacyjnym. W razie wypadku czy niewywiązania się z przewoźnika z umowy możemy dochodzić odszkodowania, skorzystajmy z pomocy doświadczonych specjalistów: https://www.aif.com.pl/

Maseczka i płyn do dezynfekcji

Podróżowanie

Tegoroczne wakacje raczej nie obędą się bez maseczek i płynu do dezynfekcji. Zawsze warto mieć je w plecaku, przede wszystkim dla własnego bezpieczeństwa. Ja żeli do dezynfekcji mam kilka (w domu, torebce i samochodzie) i bardzo często z nich korzystam.

#SZCZEPIMYSIĘ

Jedynym sposobem na pozbycie się pandemii koronawirusa jest zaszczepienie się społeczeństwa. Na całe szczęście z każdym kolejnym dniem liczba osób zaszczepionych się powiększa. Ja pierwszą dawkę szczepionki mam już za sobą i jestem z tego powodu bardzo dumna!


Related content