Bezpieczne wakacje 2020

Bezpieczne wakacje w Polsce – organizacja wyjazdu

Opublikowany Dodaj komentarz

Jak zorganizować bezpieczne wakacje ? Warto zdecydować się na urlop w Polsce? A może lepiej wyjechać za granicę? Jakie miejsca wybierać na długo wyczekiwany odpoczynek? Oto moje podpowiedzi!

Planowanie wakacji

Pandemia koronawirusa przewróciła nasz świat do góry nogami. Zmieniło się bardzo wiele. Zostaliśmy zamknięci w domach, wiele planów i marzeń trzeba było niestety odłożyć na później. Część z nas została pozbawiona pracy i źródła dochodu, wiele branż straciło na znaczeniu. Upadło także sporo firm związanych z rynkiem turystycznym. Na szczęście sytuacja wraca już do normy i znów możemy podróżować bez granic!

Bezpieczne wakacje w Polsce!

Bezpieczne wakacje 2020

Po pierwsze wybierz Polskę! Nasz kraj ma do zaoferowania naprawdę całe mnóstwo atrakcji: góry, morze, jeziora, wspaniałe krajobrazy, nowoczesne muzea i wiele wiele innych obiektów zasługujących na pochwałę. Jedziesz w góry? Unikaj popularnych szlaków. Jedziesz nad morze? Postaw na mniej znane miejscowości. Zamiast wylegiwania się na plaży wśród tłumu ludzi, zwiedzaj. Spaceruj, wypożycz rower i odkrywaj. Możliwości jest sporo.

Zobacz także: Ranking polskich muzeów

Polskie muzea

Muzea  w Polsce

W Polsce znajdziemy kapitalne muzea! Są one świetnie wyposażone i przede wszystkim interaktywne. Weźmy pod uwagę genialne Muzeum Zamkowe w Malborku, Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, a dla tych którzy kochają latać polecam Muzeum Lotnictwa w Krakowie. Obiekty użyteczności zobligowane są do przestrzegania zasad sanitarnych, dlatego też można się będzie tam poczuć dużo bezpieczniej niż na zatłoczonej plaży.

Postaw na aktywny wypoczynek

Skoro wakacje w Polsce, to należy postawić na aktywność. Zapomnij o wylegiwaniu się przy hotelowym basenie i popijaniu drinków. Czas ruszyć tyłek! A może wyprawa szlakiem rowerowym Green Velo? Zapierających dech w piersiach tras jest tam na pęczki. Bajeczne Roztocze, piękna Puszcza Białowieska i Puszcza Knyszyńska, malownicza Warmia, albo klimatyczna Ziemia Sandomierska. To tylko niektóre z możliwości. Zajrzyjcie na stronę Green Velo i zaplanuj wyjazd. Nie będziesz żałować.

Wybierz bezpieczny nocleg

Bezpieczne wakacje 2020

Pandemia koronawirusa sprawiła, że branża turystyczna przeżywała bardzo trudne chwile. Wiele obiektów do dziś mierzy się z ogromnymi problemami. Hotele i pensjonaty są znów otwarte. Oczywiście zostały zobligowane do zachowania norm saintarnych, więc teoretycznie ten problem możemy mieć z głowy. Mimo tego odradzam hotele z dużą ilością gości.

Agroturystyka?

Kapitalnie sprawdzą się mniejsze ośrodki, takie jak na przykład gospodarstwa agroturystyczne. Większość z nich ma świetnie przygotowaną infrastrukturę. To po pierwsze a po drugie możecie się tam też spodziewać posiłków przygotowanych z lokalnych produktów wysokiej jakości. Zanim wybierzesz nocleg, sprawdź czy obiekt przestrzega wszelkich norm bezpieczeństwa! Warto zawsze się skontaktować i dopytać o szczegóły.

Zadbaj o ubezpieczenie!

Bez względu na cel wakacyjnego wyjazdu zawsze należy zadbać o odpowiednie ubezpieczenie. W podróży może wydarzyć się przecież wszystko. Jeśli przemieszczasz się samochodem, sprawdź czy nie upłynął termin przeglądu technicznego i kolejnego ubezpieczenia. W razie jakichkolwiek nieprzyjemności, warto skontaktować się z adwokatem
https://www.przebindowski.com.pl/

Bezpieczeństwo w każdej sytuacji

Bezpieczne wakacje 2020

Zachowuj zasady bezpieczeństwa w każdej sytuacji. To, że obiekty muzealne, czy noclegowe są zobligowane do zachowywania norm sanitarnych to jedno, jednak nasze racjonalne podejście to drugie. Dbajmy o siebie i innych. Unikaj dużych skupisk ludzkich.

Bezpieczne wakacje 2020

Zachowuj 2 metry odległości, często myj ręce, a także je dezynfekuj. Uważaj na wszystko co robisz, bo nawet Twój najmniejszy gest, zbyt bliska odległość jest może zakończyć się źle.

Artykuł sponsorowany

Related content