jak zarabiać na blogu

Jak zarabiać na blogu?

Opublikowany 1 komentarz

Jak zarabiać na blogu? Jak sprawić by Twoje treści były atrakcyjne dla reklamodawców? Czy to jest w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak! Aby osiągnąć sukces wystarczy się odrobinę wysilić. Warto! Mam dla Ciebie kilka cennych wskazówek.

jak zarabiać na blogu

Zarabianie na własnym blogu wcale nie jest takie trudne. Wystarczy dobry pomysł , systematyczność, pasja, wiarygodność i odrobina cierpliwości. Jak to zrobić w praktyce? Oto kilka moich podpowiedzi.

Jak zarabiać na blogu – początek

jak zarabiać na blogu

  1. Pomyśl o przykuwającej uwagę nazwie. Powinna być charakterystyczna, spójna z Twoją działalnością i łatwa do zapamiętania.
  2. Jeśli do tworzenia bloga chcesz podejść profesjonalnie i planujesz go w przyszłości rozwijać, warto wykupić własną domenę. Choć generuje to dodatkowe koszty, to jest to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Przede wszystkim Twoja strona będzie posiadać własny adres bez końcówki typu: blogspot, wordpress itd.

Treści

jak zarabiać na blogu

  1. Twórz wartościowe treści. Skupić się na konkretnej tematyce, moda, finanse, sport, podróże itd. Publikuj posty systematycznie ( przynajmniej 2 razy w tygodniu).
  2. Dbaj  o jakość zdjęć i grafik. Nie zapominaj, że poza treścią Twoi czytelnicy będą zwracali uwagę także na wygląd strony. Wybieraj dobre fotografie, prezentuj grafiki, wykresy. Spraw, żeby przyciągały one czytelnika i zachęcały do kolejnych odwiedzin.
  3. Pisz zgodnie z zasadami SEO. Wyszukiwarka Google jest bezlitosna, jeśli się tam nie pojawisz ciężko będzie dotrzeć do nowych czytelników. W Internecie znajdziesz mnóstwo poradników na temat tworzenia artykułów , SEO i pozycjonowania.

Social media

jak zarabiać na blogu

Dbaj o social media. W dzisiejszym świecie Facebook, Instagram, Twitter czy Snapchat to absolutna podstawa. Bez  tego sukces będzie trudny do osiągnięcia. Niektórzy blogerzy mocno ograniczają swoją działalność w blogosferze na rzecz social mediów. Dobrej jakości kanały społecznościowe na pewno działają na Twoją korzyść. Warto się starać, bo nigdy nie wiesz, gdzie Twój potencjalny reklamodawca będzie Cię szukał. Rób zdjęcia i nagrywaj filmiki, nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać. Jakiś czas temu stworzyłam poradnik Jak zrobić dobre zdjęcie na Instagram

Agencje i platformy

jak zarabiać na blogu

Zarabianie na blogu jest także możliwe dzięki pośrednikom. Na polskim rynku istnieje całe mnóstwo agencji i platform, które umożliwiają współpracę marek z influencerami. Jest w czym wybierać. Współpraca z jedną z platform wcale nie blokuje nas przed innymi tego rodzaju aktywnościami. Platformy oferują kompleksową obsługę przez całą kampanię.

Uczestnicz w eventach

jak zarabiać na blogu

Żeby zarabiać na blogu musisz zaistnieć. Pojawiaj się na eventach polskiej blogosfery. Np. See bloggers w Gdyni. Podczas takich spotkań masz szansę poznać potencjalnego reklamodawcę.

http://zastrzykinspiracji.pl/lifestyle/jak-zarabiac-na-podrozowaniu/

Zobacz także: Jak zarabiać na podróżowaniu?

Related content