Dolina Kościeliska

Czego uczą podróże?

Opublikowany 15 komentarzy

Czego uczą podróże? Mnóstwa rzeczy, o których pewnie udałoby się napisać całkiem pokaźną książkę. Podróżowanie ma więcej plusów niż minusów. Nie bez przyczyny mówi się, że podróże kształcą, ale czego tak naprawdę można się nauczyć dzięki przemieszczaniu się po świecie?

Czego uczą podróże?


Jednym podróżowanie przynosi ogromna frajdę, innych doprowadza do złości. Nie każdy z nas lubi podróżować i niestety nie można zapominać o wszelkiego rodzaju chorobach lokomocyjnych i fobiach (np. związanych z lataniem). Pokonanie tych słabości bywa bardzo ciężkie i w konsekwencji z ich powodu często rezygnujemy z podróżniczych planów.

Organizacja


Niewątpliwie podróże uczą mnóstwa rzeczy, które można wykorzystać w codziennym życiu.
Absolutnym numerem jeden na liście zalet podróżowania jest zdobycie umiejętności doskonałej organizacji. Przygotowywanie wyjazdów, logistyka, zakup biletów, poruszanie się po dworcach i lotniskach wymagają od nas dużego skupienia i zdolności organizacyjnych. Lata praktyki i każde kolejne doświadczenie sprawia, że idzie nam coraz lepiej.

Cierpliwość


Podróżowanie z punktu A do punktu B wcale nie jest taka proste. Na naszej drodze bardzo często pojawiają się przeróżnego rodzaju trudności (opóźnienia, odwołane loty, zerwane linie trakcyjne). One bardzo często krzyżują nasze plany. Nie mamy także wpływu na pogodę i sprzęt techniczny. Wszystkie tego typu problemu z czasem  stają się w naszych oczach coraz mniejsze. Podróże uczą nas cierpliwości i wymagają zabezpieczenia na każdą ewentualność. Warto mieć w torbie dodatkowy sweter, baterię, albo power banka.

Języki obce


Przemierzanie kolejnych miejsc i krajów wpływa na naszą znajomości języka angielskiego. Często jesteśmy zmuszeni do komunikowania się w języku innym niż polski. W naszym słowniku przy okazji każdej kolejnej wyprawy pojawiają się nowe  słówka.

Oszczędność


Dzięki tanim liniom lotniczym i wszelkiego rodzaju promocjom kolejowym jesteśmy w stanie przy organizacji wyjazdu za granicę sporo oszczędzić. Możemy kupić tańsze bilety albo zarezerwować nocleg. Korzystajmy z wyszukiwarek i śledźmy na bieżąco strony przewoźników.  Szukanie oszczędności podczas podróży, bardzo szybko przenosi się także na życie codzienne.

Wiedza o świecie i historii


Zwiedzanie kolejnych miejsc przynosi nam każdorazowo potężną wiedzę z zakresu historii oraz kultury. Poznajemy fakty, o których pewnie nie mieliśmy zielonego pojęcia. Do każdego wyjazdu warto się przygotować (zaglądać na strony internetowe, przewodniki).

Kuchnia i nowe przepisy


Przepisy i receptury poznane z innych regionów polski albo części świata wykorzystujemy często w naszej kuchni. Jeśli próbujemy dań i bardzo nam smakują, staramy się wykonać je w naszym domu. Eksperymentowanie w kuchni zawsze jest w cenie.

Related content