Bezpieczne wakacje 2020

Bezpieczne wakacje 2020: hotele i pensjonaty

Opublikowany Dodaj komentarz

Hotele i pensjonaty w okresie pandemii zobowiązane są do zachowania szczególnych norm bezpieczeństwa. Co warto wiedzieć zanim wybierzecie się na bezpieczne wakacje 2020? Jakie miejsce wybrać ?

Tegoroczne wakacje będą inne niż zwykle. Większość z nas zrezygnuje z dalekich zagranicznych podróży i postawi na wypoczynek w Polsce. Bez względu na to, jaki kierunek wybierzemy, warto pamiętać o podstawowych normach bezpieczeństwa. W zamkniętych przestrzeniach zakładajmy maseczki, zachowujmy odstęp 1,5-2 metry i myjmy ręce.

Bezpieczne wakacje w Polsce

Bezpieczne wakacje 2020 będą możliwe jeśli będziemy dbać o zachowanie odpowiednich norm bezpieczeństwa. Jednak należy pamiętać, że ogromna odpowiedzialność spoczywa także na właścicielach hoteli i pensjonatów. To oni zobowiązani są do tego aby minimalizować ryzyko zarażenia koronawirusem na terenie ich obiektu. Zanim zdecydujecie się na nocleg w konkretnym miejscu warto dokładnie sprawdzić, czy dany hotel czy pensjonat podporządkował się zaleceniom. Jak to zrobić? Zajrzyjcie na strony internetowe, zadzwońcie, wyślijcie maila.

Przeczytaj także: Jak zorganizować bezpieczne wakacje?

Bezpieczne wakacje 2020: hotele i pensjonaty

Hotele i pensjonaty na terenie Polski ponownie przyjmują gości o 1 maja 2020. Ministerstwo Rozwoju w porozumieniu z GIS wydało wytyczne dotyczące zasad funkcjonowania bazy noclegowej na terenie naszego kraju. Oto główne założenia:

  1. Przy wejściu do obiektu powinna znajdować się informacja na temat maksymalnej liczby gości przebywającej jednocześnie w obiekcie i poszczególnych jego częściach.
  2. Przy wejściu do obiektu powinien znajdować się dozownik z płynem do dezynfekcji rąk.
  3. Rekomendowana jest także możliwość zakupu maseczek ochronnych w obiekcie.
  4. W pomieszczeniach sanitarnych powinny znajdować się instrukcje prawidłowego mycia rąk, zakładania i zdejmowania maseczek, a także instrukcja prawidłowej dezynfekcji rąk.
  5. Bezwzględny zakaz przebywania w obiekcie osób niebędących gośćmi.
  6. Klamki, poręcze, windy, itd powinny być dezynfekowane nie rzadziej niż raz na godzinę.
  7. Powierzchnie wspólne takie jak: sale telewizyjne, sale konferencyjne, place zabaw, baseny powinny zostać wyłączone z użytkowania.
  8. Restauracje podlegają szczególnemu reżimowi sanitarnemu. Zakazane jest podawanie jedzenie w formie bufetu. Z usług gastronomicznych danego obiektu mogą korzystać wyłącznie goście.
  9. Używanie suszarek nadmuchowych w pokojach gości jest zabronione.
  10. Po opuszczeniu hotelu/pensjonatu pokój podlega sprzątaniu oraz dezynfekcji oraz wietrzeniu. Pranie ręczników i pościeli powinno się odbywać w temperaturze minimum 60 stopni.


Related content