Turcja bez testów, certyfikatów i maseczek w komunikacji publicznej

Turcja bez testów, certyfikatów i maseczek w komunikacji publicznej

Opublikowany Dodaj komentarz

1 czerwca weszły w życie nowe przepisy znoszące obowiązek wykonywania testów dla osób niezaszczepionych. Przekraczając granicę Turcji nie musicie mieć ze sobą certyfikatu szczepienia. Nie trzeba już także nosić maseczek w komunikacji publicznej.

To już kolejne przepisy ułatwiające podróżowanie do Turcji! Od 19 kwietnia polscy obywatele mogą wjechać do tego kraju bez paszportu. Zniesienie obostrzeń związanych z podróżowaniem z pewnością przyczyni się do zwiększenia ruchu turystycznego. A ten jest i tak już bardzo duży. Turcja jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych! Dotychczasowe obostrzenia hamowały niektóre wyjazdy.

Czytaj także: Wakacje w Turcji bez paszportu

Turcja bez testów dla niezaszczepionych

Dotychczas aby wjechać na teren Turcji potrzebny był negatywny wynik testu na covid, bądź certyfikat potwierdzający szczepienie. Dziś możemy przekroczyć granicę tego kraju bez okazania żadnego z tych dokumentów.

Turcja bez maseczek w komunikacji publicznej

Ostatnie przepisy zwalniają osoby poruszające się komunikacją publiczną z obowiązku noszenia maseczek. Ten przepis jest szczególnie ważny w trakcie tureckiego lata, które jak wiemy bywa naprawdę upalne. Maseczki trzeba nosić jedynie na terenie szpitali i ośrodków zdrowia.

Wygląda na to, że Turcja dąży do odbudowania strat związanych z pandemią. Podróżowanie ne teren tego kraju nigdy nie było prostsze.


Related content