Prokurator. Kobieta, która się nie bała

Opublikowany 10 komentarzy

Małgorzata Ronc w rozmowie z Joanną Podgórską w książce „Prokurator” opowiada o kulisach śledztw, które poruszyły polską opinią publiczną!
Morderstwa, gwałty, narkotyki, wypadki – to codzienność pracy prokuratora. Choć większość z nas jest świadoma na czym polega wypełnianie obowiązków należących do prokuratora, to jednak nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego jak to wszystko w rzeczywistości wygląda. Jeśli ktokolwiek sądzi, że prokurator jedynie przesłuchuje świadków, wypełnia dokumenty i spędza czas na sali sądowej jest w wielkim błędzie. To ciężka i wyczerpująca psychicznie praca! O czym najlepiej wie Małgorzata Ronc, która kulisy męskiego, przestępczego świata zna jak mało kto!

„Prokurator” – wywiad rzeka

Sądziła Marusza Trynkiewicza, seryjnego mordercę Henryka Norusia, prowadziła śledztwo związane ze śmiercią prezesa NIK-u, badała sprawy łapówek przyjmowanych przez lekarzy. Przyjeżdżała na miejsca wypadków i morderstw, oglądała ciała, rozmawiała z mordercami, świadkami i rodzinami ofiar. Zawsze w gotowości. Zjawiała się na miejscach przestępstw o każdej porze dnia i nocy. Swoją karierę zaczynała jako młodziutka dziewczyna, w wieku 28 lat stanęła przed wyzwaniem przeprowadzenia głośnej sprawy Mariusza Trynkieiwicza. W pracy towarzyszyli jej niemal sami mężczyźni. Jak radzi sobie w męskim świecie? Czy w przestępczym świecie nie ma już dla niej niespodzianek? „Prokurator” to opowieść o prawdziwym życiu, emocjach, radzeniu sobie ze stresem, wykonywaniu nieprzyjemnych obowiązków, nieugiętości i ludzkiej uczciwości. To książka łatwa w odbiorze. Choć traktuje o rozwiązywaniu spraw morderstw czyta się ją bardzo sprawnie, niejednokrotnie z wypiekami na twarzy. To kryminalna opowieść ze sporą  dawką psychologii. Spróbujcie – naprawdę warto!

Prokurator. Kobieta, która się nie bała 

Joanna Podgórska, Małgorzata Ronc

Wydawnictwo Znak

Kopia LOGO MATRAS WYBRANE

Related content

  • Brzmi to genialnie! 🙂 Dzięki za polecenie dopisuję do moje listy nowych nabytków i na pewno przeczytam! 🙂 Uwielbiam takie kobiety 🙂

  • Uwielbiam książki, które pokazują jak wygląda jakiś zawód w rzeczywistości. Na pewno po nią sięgnę.

  • Justyna Witkowska

    ja to wolę smoki, magię i starożytnych bogów. chociaż jakby ktoś podrzucił to z ciekawości bym poczytała

  • WOW, silna kobieta, to szczegolny zawod, trzeba miec do niego silne nerwyi osobowosc. Zapowiada sie ciekawie. Pozdrawiam serdecznie Beata

  • Książka dla mnie, już wpisałam ją na listę do przeczytania. 🙂 Cenię realizm. 🙂

  • Ciekawa propozycja książkowa i dzielna kobieta – podziwiam.