Backpacing

Backpacing, czyli podróż za jeden uśmiech

Opublikowany Dodaj komentarz

Backpacking to bardzo popularny sposób na podróżowanie po całym świecie. Polega na spakowaniu wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy jedynie do plecaka. Sama ostatnio tak podróżuję! Dzięki temu nie muszę płacić za drogie hotele, ale także nie targam ze sobą mnóstwa niepotrzebnych przedmiotów, a do samolotu zabieram tylko bagaż podręczny.  Na dodatek jestem w pełni niezależna. Jeśli tylko na miejscu mam szansę na wypożyczenie roweru jestem w siódmym niebie.

Poznaj Poznań!

Backpacing

Ostatnio wybrałam się do Poznania  Muszę przyznać, że ceny niektórych noclegów i dań w restauracjach niemal przyprawiły o zawrót głowy.  Na szczęście powstaje coraz więcej miejsc sprzyjających backpackingowi, które pozwalają na pobyt w sercu miasta bez konieczności wydawania fortuny.

Backpacing

Jednym z nich jest Soda Hostel w Poznaniu, który oferuje korzystne ceny noclegów bardzo blisko centrum Poznania. Zlokalizowany jest na Jeżycach, w bliskiej odległości od najciekawszych zabytków i muzeów.

Kulturalna stolica Wielkopolski

Backpacing

W Poznaniu warto zobaczyć Centrum Kultury Zamek przy ulicy Święty Marcin w samym centrum – w pobliżu głównej siedziby Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Akademii Muzycznej i Filharmonii. To miejsce, w którym dzieje się naprawdę mnóstwo inicjatyw artystycznych: wystawy, warsztaty, koncerty i spektakle. Oprócz tego można tu zajrzeć do księgarni i wyskoczyć na seans kinowy do Kina Pałacowego. Warto też poznać piękne ,wnętrza tej neoromańskiej budowli – wiele sal jest otwartych dla turystów i naprawdę warto się nimi przespacerować. Niedaleko Zamku można podziwiać dawne  Domy Towarowe Alfa, które do teraz są jednymi z najsłynniejszych przykładów wielkomiejskiej architektury modernistycznej w Polsce. Obecnie są w trakcie restaurowania, więc niedługo będzie można podziwiać je w całej krasie.

Piękne centrum

Backpacing

Idąc w stronę Starego Rynku koniecznie przejdźcie przez Plac Wolności, który latem zamienia się w miejsce spotkań mieszkańców Poznania. Za dnia można wziąć tu udział w warsztatach dla młodszych i starszych uczestników, a wieczorem zjeść i wypić coś pysznego, posłuchać muzyki i potańczyć. Poza sezonem letnim Plac Wolności zachęca do podziwiania okolicznych kamienic oraz pięknego gmachu Biblioteki Raczyńskich. Za Biblioteką zlokalizowane jest Muzeum Narodowe w Poznaniu, które w poszczególne dni oferuje bezpłatny wstęp. Można tam podziwiać skarby polskiego i europejskiego malarstwa. Z muzeum szybko przemieścicie się do Starego Rynku, gdzie najważniejszą atrakcją jest oczywiście Ratusz oraz trykającymi koziołkami. Miłośnicy sztuki mogą też wybrać się do Galerii Arsenał, która oferuje świetne wystawy sztuki współczesnej.

Nowoczesne miasto z ciekawą historią

Backpacing

W Poznaniu atrakcji jest co niemiara! Każdy znajdzie coś dla siebie – do wyboru są  wspaniałe muzea i galerię, a także klimatyczne uliczki. Oprócz poznawania atrakcji w centrum można także zdecydować się na spacer po klimatycznych Jeżycach, które działają jak magnes na wszystkich miłośników pięknych kamienic, lokalnych sklepików i kawiarni. To jedna z najpopularniejszych dzielnic wśród turystów i młodych osób chcących brać udział w życiu dzielnicy i miasta. Dla osób wybierających się w podróż w stylu backpackingu wszystkie te opcje będą atrakcyjne i pozwolą lepiej poznać historię Polski. Nocując w Hostelu Soda na Jeżycach każdy ma najciekawsze atrakcje na wyciągnięcie ręki!

 

Related content