Jarmarki Bożonarodzeniowe w Pradze

Opublikowany Dodaj komentarz

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Pradze już wystartowały Od 26 listopada w samym sercu stolicy Czech możecie poczuć iście świąteczny klimat.
Jarmarków Bożonarodzeniowych jest tak naprawdę kilka. Równocześnie odbywają się w kilku strategicznych częściach miasta. Atmosferę czeskich Świąt Bożego Narodzenia możecie poczuć między innymi na Placu Wacława albo Placu Karola. Ten największy odbywa się na Rynku Staromiejskim.

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Pradze

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Pradze

Nie od dziś wiadomo, że Praga wiedzie prym w rankingu najpiękniejszych jarmarków świątecznych w Europie, co więcej amerykański dziennik US Today umieścił stolicę Czech na pierwszej lokacie światowej listy targów świątecznych.
Podczas Jarmarków Bożonarodzeniowych w Pradze możecie poczuć niesamowitą atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Znajdziecie tam całe mnóstwo pysznego jedzenia i napojów, również tych z dodatkiem alkoholu. Nad miastem w grudniu unosi się zapach cynamonu i goździków. Turyści i tamtejsi mieszkańcy spożywają pierniki i popijają je aromatycznym grzanym winem. Czego chcieć więcej? Może choinki? Nie martwcie się w sercu Pragi każdego roku pojawia się ogromna choinka, która przyprawia o szybsze bicie serca.

Pyszne jedzenie

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Pradze
Na jarmarku nie może przecież zabraknąć jedzenia i lokalnych potraw. Zakupicie tam między innymi prażone orzechy, ciasta i wędliny. Producenci wystawiają ekologiczne produkty. Jeśli poczujecie się porządnie nakarmieni, to najwyższy czas na spożycie czegoś mocniejszego i to od najlepszych! Na Praskich Jarmarkach Świątecznych swoje stoiska mają także największe Czeskie browary:  Pilsner Urquell, Staropramen and Budvar.

Jarmarki Bożonarodzeniowe w Pradze
To niezwykłe wydarzenie to także idealna okazja do zakupienia prezentów dla najbliższych. W drewnianych stoiskach będziecie mieli szanse na dokonanie zakupu przeróżnych przedmiotów: rękodzieła, biżuterii, ceramiki, czy chociażby ubrań. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Rynek Staromiejski, Plac Karola i Wacława są w tym czasie przyozdobione tysiącami lamp, a w tle można usłyszeć dźwięk najpopularniejsze kolędy. Warto wybrać się tam chociażby na krótki spacer. Jestem pewna, że to wystarczy, żeby poczuć niezwykły przedświąteczny klimat w jednej z najpiękniejszych europejskich stolic.
Praskie Jarmarki Świąteczne odbywają się w tym roku od 26.11 do 6 stycznia 2016 bez przerw.

Fotografie Czech Tourism

Related content