Samochód

Jak wybrać idealny miejski samochód?

Opublikowany Dodaj komentarz

Zastanawiacie się nad kupnem miejskiego samochodu? Nie wiecie, który model będzie w pełni spełniał Wasze oczekiwania? Znalezienie auta idealnego wcale nie jest takie trudne, wystarczy zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Od czego należy zacząć?

Za i przeciw

Posiadanie samochodu w mieście wiąże się z ogromnym komfortem, ale także z mnóstwem wydatków. Decyzję o zakupie powinniśmy podjąć świadomie. Zorganizowanie funduszy na kupno pojazdu to jedno, to tego trzeba doliczyć paliwo, środki na coroczny przegląd techniczny, a także ubezpieczenie. Jeśli jednak cenimy sobie wygodę i opłaty nie są nam straszne, to pozostaje nam tylko jedno – wybór idealnego miejskiego samochodu.

Proces poszukiwań

Wiem, wiem, to wcale nie brzmi dobrze. Szukanie auta wiąże się przecież z przeglądaniem stron w internecie, odwiedzaniem salonów i punktów sprzedaży i niezliczoną ilością telefonów. Do tego dochodzą jazdy próbne, zaglądanie pod maskę i niestety także  rozczarowania. Pocieszę Was bardzo dużą część tych czynności można wyeliminować. Wystarczy odpowiedzieć sobie na pytanie jakiego samochodu tak naprawdę potrzebujemy Sama ostatnio szukałam swojego auta i wiem, że można to zrobić szybko i bezboleśnie.

Samochód dla podróżnika

Przez ostatnie kilka lat sporo podróżowałam. Odwiedzałam kolejne miejsca, korzystałam głównie z transportu publicznego. Nauczyłam się wybierać najbardziej optymalne środki transportu. Po kraju przemieszczałam się głównie pociągami, bo wydawało mi się, że tak jest taniej, a po Warszawie jeździłam tramwajami i metrem. W pewnym momencie postawiłam na komfort. Ścisk w komunikacji miejskiej w pewnym momencie był dla mnie nie do zniesienia. Jak się okazało po pierwszych miesiącach użytkowania mojego samochodu koszty wcale nie były duże. Wybrałam po prostu najlepszą z dostępnych opcji.

Zanim zaczniesz poszukiwania…

Oszczędne samochody

Fot. Ford.pl

Szukając idealnego samochodu miejskiego warto zastanowić się nad tym, gdzie będziemy się nim poruszać, jakie odległości będziemy pokonywać, czy planujemy podróżować sami czy ze współpasażerami i jaki bagaż zazwyczaj będziemy przewozić. Nie możemy także zapomnieć o dostępności miejsc do parkowania. Gwarantuję Wam, że znalezienie odpowiedzi na te pytania szybko znacznie okroi zakres poszukiwań.

Miejski samochód

Oszczędne samochody

Fot. Ford.pl

Przemieszczanie się samochodem po dużych miastach najczęściej związane jest z dojazdem do pracy. W polskich metropoliach mamy do czynienia z korkami i ograniczoną przestrzenią do parkowania. Podróżujemy od punktu A do punktu B bez bagażu. Rzadko zabieramy ze sobą współpasażerów. Powinniśmy więc postawić na oszczędne samochody, które będą przede wszystkim ułatwiały nam życie i nie generowały niepotrzebnych kosztów w domowym budżecie.

Małe samochody

Fot. Ford.pl

Jeśli będziecie jeździć autem do pracy w centrum miasta, nie porywajcie się więc na ogromny pojazd, przesadnie naszpikowany elektroniką – to wyrzucenie pieniędzy w błoto. Idealne miejski samochód powinien być mały, łatwy w prowadzeniu, oszczędny i posiadać mały silnik (np. 1 – 1, 2 litra pojemności). Kapitalnym przykładem takiego samochodu jest Ford KA+, który znacznie ułatwi Wam miejską jazdę. Ten samochód jest wyposażony w zaawansowany system wspomagania kierownicy, tempomat, który zminimalizuje ryzyko przekraczania prędkości,  system Auto-Start-Stop, automatycznie wyłączy silnik w czasie postoju na światłach, a elektroniczny system stabilizacji jazdy (ESC), sprawi, że będziecie się czuli za kółkiem bardzo bezpiecznie.  Jazda Fordem KA+ będzie więc dla Was czystą przyjemnością, a przy okazji pozwoli sporo zaoszczędzić.

Małe samochody

Małe samochody

 

 

Fot. Ford.pl

Wybierając idealny samochód do miejskiej jazdy powinniśmy brać pod uwagę właściwie dwa najważniejsze czynniki: oszczędność i rozmiar. Im mniejszy samochód, tym lepszy. Dlaczego? Małe samochody nie tylko mniej spalają, są łatwiejsze w prowadzeniu i przede wszystkim nie potrzebują ogromnej przestrzeni do parkowania. Przykład? Ford Fiesta!

Oszczędne samochody

Fot. Ford.pl

Ten samochód został wyposażony w systemy, które w 100% sprawdzą się podczas miejskiej jazdy: system wspomagania parkowania, aktywny tempomat, system rozpoznawania znaków drogowych a także system kontroli pasa ruchu. To znacznie ułatwi poruszanie się po miejskiej dżungli. Tego Forda łatwo się prowadzi i jeszcze łatwiej się go parkuje. Nie będziecie musieli się obawiać o zarysowania i wgniecenia tylko czerpać przyjemność z podróży.

A po zakupie samochodu idealnego pozostaje Wam tylko komfortowa jazda. Muszę przyznać, że to jedna z przyjemniejszych czynności w życiu. Mam nadzieję, że moje rady będą przydatne i również znajdziecie swój idealny samochód.

 

 

 

 

 

Related content