Can Yaman

Can Yaman- znany turecki aktor

Opublikowany Dodaj komentarz

Can Yaman to jeden z najpopularniejszych aktorów młodego pokolenia. Wystąpił między innymi w Wymarzonej miłości i Niewłaściwym facecie. Od 15 grudnia dostępna jest także gra Pasha Fencer z jego wizerunkiem.

Yaman znany jest polskiej widowni głównie z roli Cana Divita w serialu Wymarzona miłość. W 2020 roku wystąpił w kolejnej tureckiej produkcji Bay Yanlış – Niewłaściwy facet. Pierwszy odcinek został wyemitowany 26 czerwca. Jednak mimo początkowej popularności stacja FOX zdecydowała o przerwaniu zdjęć. Ostatecznie Niewłaściwy facet zakończył się na 14 odcinkach.

Can Yaman – wzorowy uczeń

Can Yaman urodził sie w 8 listopada 1989 roku w Stambule. Choć on sam pochodzi z Turcji, to losy jego rodziny są dość mocno zagmatwane i wiążą się z Kosowem, Macedonią Północną, a także Szwajcarią. Can od początku nauki był bardzo dobrym uczniem. Uczęszczał do włoskiego liceum, a na studia wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie Yeditepe. Po powrocie do Stambułu razem ze wspólnikami otworzył kancelarię prawną w popularnej dzielnicy Bebek.

Can Yaman w Wymarzonej miłości

Serial Ranny ptaszek
Materiały promocyjne

Can Yaman wystąpił miedzy innymi w serialu Dolunay (Księżyc w pełni). Jednak największą popularność przyniosła mu rola Cana Divta w Erkenci Kuş (Ranny ptaszek/Wymarzona miłość). Przed rozpoczęciem zdjęć do serialu aktor spędził wiele godzin na siłowni i salach treningowych. Zapuścił także brodę i włosy. Jak się okazało nowy wizerunek Cana Yamana bardzo spodobał się fankom Wymarzonej miłości. Serial od początku emisji bił rekordy popularności w Turcji, a także innych europejskich krajach.

Sanem i Can

Erkenci Kuş to historia zabawnej Sanem i przystojnego Cana. Ich losy krzyżują się kiedy dziewczyna trafia do agencji reklamowej, należącej do ojca Divita. Sanem zostaje zaangażowana w intrygę przygotowaną przez brata Cana. Z czasem okazuje się działanie na jego szkodę staje się dla niej coraz trudniejsze…

Popularność serialu wykraczała poza granice Turcji. Yaman bardo szybko zyskał fanów miedzy innymi we Włoszech, Hiszpanii, czy Polsce. Pojawiał się w wielu zagranicznym programach, udzielał wywiadów. Po zakończeniu zdjęć na nową rolę musiał chwilę poczekać. Wszystko za sprawą niefortunnych wypowiedzi w mediach na temat chemii między aktorami.

Facet niewłaściwy

Po przejściu obowiązkowej służby wojskowej i zniesieniu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa aktor stawił się na planie Bay Yanlış (Niewłaściwy facet). Nową produkcja kanału FOX z Canem Yamanem w roli głównej można było oglądać w lecie 2020. Pierwsze odcinki cieszyły się ogromną popularnością. Powstał nawet hashtag #BayYanlışFOX, który zwiastował niebotyczny sukces. Jednak jak się okazało każdy kolejny odcinek sprawiał, że serialowe rankingi nie były dla tej produkcji sprzyjające. Po 14 odcinkach serial zniknął z anteny.

Gra Pasha Fencer

W grudniu 2020 roku na rynku pojawiła się gra Pasha Fencer z wizerunkiem aktora. Jest ona dostępna do pobrania w App Store, a także Google Play. Czy Can Yaman w 2021 roku zagra w kolejnym serialu?

Can Yaman jako Sandokan

Popularność aktora po występie w Wymarzonej miłości bardzo szybko przekroczyła granice Turcji. Największą grupę fanów poza Turcją można znaleźć we Włoszech. Każde pojawienie się Cana Yamana w tym kraju wiąże się z ogromnym zamieszaniem i tłumami wyczekującymi na niego lotnisku. Włoscy producenci postanowili wykorzystać sytuację i zaproponowali Canowi rolę we włoskim serialu. Doniesienia prasy bardzo szybko potwierdził sam zainteresowany w jednym z radiowych wywiadów. Aktor wcieli się w rolę pirata Sandokana. Serial powstaje na podstawie powieści Luca Argentero Emilia Salgariego, akcja będzie rozgrywać się w XX wieku. Sandokan znany jest także jako „Tygrys z Malezji” będzie wymierzał sprawiedliwość po śmierci swojej ukochanej rodziny. Data premiery nie jest jeszcze znana.Related content