Jarmark Świąteczny w Helsinkach

Jarmark Świąteczny w Helsinkach

Opublikowany Dodaj komentarz

Tegoroczna edycja Jarmarku Świątecznego w Helsinkach odbędzie się w dniach 1 – 22 grudnia 2021, wyjątkowo na terenie Placu Senackiego. Jakie atrakcje zaoferuje nam stolica Finlandii?

Jarmarki Świąteczne z roku na rok zyskują na popularności. Obecnie chyba każda europejska stolica może pochwalić się tego typu wydarzeniem. Wystarczy spojrzeć na Polskę – w naszym kraju niemal każde większe miasto (Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław) organizuje Jarmark u siebie.

Jarmark Świąteczny w Helsinkach

Jarmark Świąteczny w Helsinkach

Jarmark Świąteczny w Helsinkach ciszy się niesłabnącą popularnością. Jakże byłoby możliwe, żeby ojczyzna św. Mikołaja nie organizowała takiego eventu? Raczej jest to niemożliwe! To nie lada gratka zarówno dla mieszkańców kraju, jak i turystów. Można tam przecież poczuć kapitalną atmosferę, a przy okazji całkiem przyjemnie spędzić czas.

Lokalizacja

Jarmark Świąteczny w Helsinkach

Tegoroczna edycja odbędzie się w samym sercu stolicy Finlandii – na Placu Senackim, w pobliżu monumentalnej Katedry. To bez wątpienia jeden z najbardziej charakterystycznych punktów na terenie miasta. Drewniane budki, tysiące światełek i ten zapach! Takich wrażeń się nie zapomina!

Grzane wino i bułki cynamonowe

Jarmark Świąteczny w Helsinkach

Jak to na Jarmark Świąteczny przystało będzie można kupić na nim zarówno rękodzieło, produkty regionalne, jak i legendarne grzane wino z goździkami i pomarańczą i zjeść bułkę cynamonową. Gwarantuję, że będzie przyjemnie i przede wszystkim pysznie 🙂

Related content