Jarmark Świąteczny w Helsinkach

Jarmark Świąteczny w Helsinkach

Opublikowany Dodaj komentarz

Tegoroczna edycja Jarmarku Świątecznego w Helsinkach odbędzie się w dniach 27 listopada – 22 grudnia 2021, wyjątkowo na terenie Placu Targowego. Jakie atrakcje zaoferuje nam stolica Finlandii?

Jarmarki Świąteczne z roku na rok zyskują na popularności. Obecnie chyba każda europejska stolica może pochwalić się tego typu wydarzeniem. Wystarczy spojrzeć na Polskę – w naszym kraju niemal każde większe miasto (Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław) organizuje Jarmark u siebie.

Jarmark Świąteczny w Helsinkach

Jarmark Świąteczny w Helsinkach

Jarmark Świąteczny w Helsinkach ciszy się niesłabnącą popularnością. Jakże byłoby możliwe, żeby ojczyzna św. Mikołaja nie organizowała takiego eventu? Raczej jest to niemożliwe! To nie lada gratka zarówno dla mieszkańców kraju, jak i turystów. Można tam przecież poczuć kapitalną atmosferę, a przy okazji całkiem przyjemnie spędzić czas.

Zmiana lokalizacji

Jarmark Świąteczny w Helsinkach

Tegoroczna edycja wyjątkowo odbędzie się na terenie Placu Targowego w samym sercu miasta. Tym razem organizatorzy zrezygnowali z usytuowania imprezy na Placu Senackim. Wszystko za sprawą remontu oświetlenia, który zakończy się dopiero w grudniu. Jednak nowa lokalizacja jest równie kapitalnym miejscem. Przecież takie jest jego naturalne przeznaczenie.

Grzane wino i bułki cynamonowe

Jarmark Świąteczny w Helsinkach

Jak to na Jarmark Świąteczny przystało będzie można kupić na nim zarówno rękodzieło, produkty regionalne, jak i legendarne grzane wino z goździkami i pomarańczą i zjeść bułkę cynamonową. Gwarantuję, że będzie przyjemnie i przede wszystkim pysznie 🙂

Related content