Helsinki Christmas Market 2016

Opublikowany 1 komentarz

Helsinki Christmas Market, czyli tradycyjny bożonarodzeniowy jarmark odbędzie się w dniach 3-22 grudnia na  Placu Senackim w stolicy Finlandii . Będzie można skosztować w tym czasie regionalnych potraw, a także spotkać św. Mikołaja i jego pomocników.Helsinki Christmas Market

Huffington Post umieścił jarmark bożonarodzeniowy w Helsinkach na liście 15 najlepszych tego typu wydarzeń w Europie. Nie bez przyczyny-miasto ma w organizacji tego eventu ogromną wprawę. To jedna z najstarszych fińskich tradycji związanych z okresem przedświątecznym.
Helsinki Christmas Market jak co roku odbędzie się w samym sercu miasta na Placu Senackim , w pobliżu słynnej Katedry.Projekt jarmarku stworzyła of Linda Bergroth.

Helsinki Christmas Market 2016

Helsinki Christmas Market 2016

Na Helsinki Christmas Market  znajdzie się wszystko czego będziecie potrzebować w nadchodzącym okresie Świąt Bożego Narodzenia. Nie zabraknie ozdób, czy tradycyjnych fińskich dań świątecznych. Poza nimi na jarmarku pojawią się także sprzedawcy z regionalnymi produktami, a także tradycyjnymi fińskimi daniami.

Helsinki Christmas Market

Koniecznie skosztujcie grzanego wina i dań z renifera. Do wyboru będzie pełen wachlarz dań, wystarczy wybrać coś odpowiedniego dla siebie.Na jarmarku zaopatrzycie się także w prezenty dla bliskich. Będziecie mogli kupić rękodzieło, ceramikę i przeróżnego rodzaju przedmioty.

Mikołaj

Helsinki Christmas Market
Podczas tego wydarzenia nie może zabraknąć najważniejszej postaci – św. Mikołaja. Będzie na Was czekał codziennie w godzinach:
–       poniedziałek – piątek 11:00-18:00
–       sobota – niedziela : 9:00-17:00

Helsinki Christmas Market
Wraz z Mikołajem pojawi się także jego poczta. Będziecie mogli wrzucić do skrzynki własny list z życzeniami dotyczącymi prezentów.
W trakcie Dnia Niepodległości Finlandii i Dnia Świętej Łucji na terenie Helsinki Chsristmas Market będą odbywać się dodatkowe wydarzenia kulturalne.
Jarmark wystartuje 3 grudnia i będzie trwał niemal do samych Świąt, czyli 22 grudnia.

Fotografie : Jussi Hellsten

Related content