Harjunpää i syn policjanta

Harjunpää i syn policjanta – recenzja

Opublikowany Dodaj komentarz

Harjunpää i syn policjanta to świetny fiński kryminał z genialnym tłumaczeniem. Jeśli szukacie literatury, która zapiera dech w piersiach, ten tytuł jest dla Was.Jak na dobry kryminał przystało, Harjunpää i syn policjanta to opowieść o zbrodni, śledztwie i  niewyjaśnionych zdarzeniach. Jednak ta pozycja zdecydowanie różni się od wszystkich dobrze nam znanych skandynawskich książek kryminalnych.  Brak w niej nudnych opisów okoliczności zbrodni i prowadzenia śledztwa. Harjunpää i syn policjanta to tytuł, który czyta się jednym tchem.

Matti Yrjänä Joensuu

Harjunpää i syn policjanta

Akcja jest bardzo dynamiczna, a fabuła wydaje się bardzo realistyczna. Dlaczego? Matti Yrjänä Joensuu jak mało kto znał się prowadzeniu śledztw. Był policjantem w wydziale kryminalnym helsińskiej policji. Zabójstwa, porwania, rabunki były dla niego chlebem powszednim. Doskonale znał procedury policyjne i rodzaje przestępców. Wielokrotnie był doceniany przez znawców literatury. Jego książki było wielokrotnie ekranizowane i tłumaczone na wiele języków.

Harjunpää i syn policjanta – wciągający kryminał

Zbieżność postaci Harjunpää i Joensuujest ogromna. Obydwoje posiadają ogromną wiedzę, są empatyczni i zależy im na rozwiązaniu zagadki.W przypadki tego pierwszego zostało mu postawione zadanie rozwiązania okoliczności  przestępstwa popełnionego przez nieletnich. Sprawa jest trudna i nieoczywista. Dowodów nie jest zbyt wiele. Z każdą stroną jesteśmy bliżej rozwiązania zagadki. W między czasie fani Finlandii mogą czuć się usatysfakcjonowani. Akcja toczy się w samym sercu tego kraju – Helsinkach.

Zobacz także: Helsinki – stolica Finlandii

Świetny przekład

Polski przekład Harjunpää i syn policjanta zawdzięczamy pani Bożenie Kojro. Muszę przyznać, że świetne tłumaczenie jest ogromnym plusem tej książki. Dzięki niemu fabuła  wydaje się dużo bardzo realistyczna i wciągająca. Każdy czytelnik z niecierpliwością czeka na rozwiązanie zagadki i odnalezienie przestępców.

Zobacz także: Tiera

Harjunpää i syna policjanta to literatura kryminalna na najwyższym poziomie. Dzięki tej książce nie tylko przeniesiecie się na helsińskie ulice, ale przede wszystkim Wasze tętno zdecydowanie się podniesie. Emocji tam nie brakuje. Zatem ruszajcie na stronę wydawnictwa Kojro i dokonujcie zakupów – warto!

Related content